Minust
Tere! Minu nimi on Kadri ning olen läbinud Hiina meditsiini terapeudi 4-aastase bakalaureuse (BSc Hons) Inglismaal (University of Westminster). Lisaks sellele olen läbinud 3-aastase Jing Fang koolkonna taimeravi täiendkoolituse Tervisealkeemias dr Wongi juhendamisel.
Miks üldse Hiina meditsiin? Minu esmane haridus oli Tartu Ülikoolis bioloogia (raku- ja molekulaarbioloogia) alal ning nende õpingute ajal sattusin USA-sse raamatuid müüma. Seal sattusin ühe daami ukse taha, kes oli just nimelt Hiina meditsiini arst ning õppinud Pekingis. Pärast oma Tartu Ülikooli õpingute lõpetamist lendasin tänu sellele daamile Pekingi ning veetsin suve Wangjingi haiglas erinevaid Hiina meditsiini osakondi vaadeldes. Sealt jäi sisse ka pisik ning kaks nädalat pärast Hiinast naasmist asusin õppima Hiina meditsiini Londonis.
Hetkel õpin lisaks veel Tallinna Tervishoiukõrgkoolis õendust ning just vaimse tervise õenduse teadmised loodan liita enda igapäevatööga, et oskaksin paremini aidata oma patsiente ka vaimsete probleemide puhul.
Pilt Wangjingi haigla professorite ja teiste Hiina meditsiini tudengitega (Peking, 2014).
Miks Hiina meditsiin ja mitte Lääne meditsiin?
Aga miks mitte käsikäes? See on ka minu väike eesmärk – Ida ja Lääne omavahelise koostöö tekitamine. Üks ei välista teist ja kõige paremad tulemused tulevadki Ida ja Lääne meditsiini koostöös. Hiina meditsiini läksin õppima seepärast, et oma õpingute algusest peale olen olnud meelestatud sellele, et tõeline tervenemine saab toimuda alles siis, kui on teada haiguse algpõhjus ning just see mind Hiina meditsiini puhul köitiski. Oma raviskeemis aitame patsiente nende kaebustega (mis nad meie juurde on toonud), kuid samal ajal on rõhk ka algpõhjuse leidmisel ja elimineerimisel. Kui inimene tunneb pidavalt valu (nt peavalu), siis muidugi ravime akuutset peavalu, kuid peavalul on alati olemas põhjus. Üks võimalus on võtta igavesti tablette ja teine võimalus on leida üles põhjus, mis antud valu tekitab ja see elimineerida. Mind isiklikult kõnetab teine võimalus rohkem.